Güvenli Alışveriş

Alışveriş İşlemlerindeki Süreçler ve Öneriler

Tanımadığınız kişilere T.C. Kimlik numarası ve Cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyiniz.

Ürünü teslim almadan ve almak istediğiniz ürün olduğundan emin olmadan ödeme yapmayın. Kapıda ödemeli bir alışveriş yapılıyorsa, sorun çıkması halinde satıcıya ulaşabileceğiniz MUTLAKA sabit bir iletişim ve adres bilgisi alın. Ürününüzü teslim alırken kargo yetkilisinin yanında ürünü açıp kontrol edin, sorun olması halinde tutanak tutturun.

Herhangi bir ön ödeme veya kaparo ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde ticaretnoktasi.net 'in hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

Emlak Satın Alma veya Kiralama İşlemleri İçin Öneriler

Alacağınız veya kiralayacağınız konutu görmeden, hiç bir sebeple kaparo ve benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin.

Konutu görmenizin ardından ön ödeme gerçekleştirmeniz halinde yapmış olduğunuz ödemeyi gösteren banka dekontu veya imzalı bir belgenizin olmasına özen gösterin.

T.C. Kimlik numarası ve Cep telefonu numaraları aracılığıyla yapılması talep edilen para transferlerini gerçekleştirmeyin.

Herhangi bir ön ödeme veya kaparo ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde www.ticaretnoktasi.net 'in hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikayetçi olabilirsiniz.

Araç Satın Alma veya Kiralama İşlemleri İçin Öneriler

Sitemizde ilan veren ve arayan kullanıcılarımız arasında iyi niyet ve güven ilişkisi esastır. Ancak araç satın alırken veya kiralarken olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için aşağıdaki konularda dikkatli olmalısınız.

İlgilendiğiniz araçla ilgili satıcıdan detaylı bilgi alınız. Araç plaka numarası ile araç üzerinde herhangi bir hak mahrumiyeti (hacizli, rehinli vb.) olup olmadığını araştırın.

Alacağınız aracın tescil belgesinde bulunan motor ve şasi numarası ile araç üzerindeki motor ve şasi numarasının aynı olmasına dikkat ediniz. Aracın servis kayıtlarını kontrol edin.

Alacağınız veya kiralayacağınız aracı görmeden, hiç bir sebeple kapora vb. benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin ve/veya aracı satın almayın.

T.C. Kimlik numarası ve Cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyin

Para ödemesi ile ürün teslimi ( araç devir işlemini ) aynı anda yapın.

Kişisel verilerinizi ve üyelik bilgilerinizi ( T.C. kimlik numarası, kredi kartı verileri, vb. ) kimse ile paylaşmayın.

Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde, www.ticaretnoktasi.net internet sitesinin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikayetçi olabilirsiniz.

Ürün Satış İşlemlerindeki Süreçler ve Öneriler

Ürününüzün seri numarası vb. bilgilerini göndermeden önce not edin ve kargo bilgi fişine de yazın.

Herhangi bir vekaletname verme ve mal/ürün teslim etmeniz sonrası paranızı alamamanız halinde ticaretnoktasi.net 'in hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

Emlak Satıcıları İçin Öneriler

Satmak üzere ilan verdiğiniz gayrimenkulünüzü almak isteyen şahıslarla irtibat kurduğunuzda, alıcı şahsın; gayrimenkulü verdiğiniz fiyata almak istediğini belirtmesi sonrası her hangi bir sebep göstererek (hastayım, cenazem var, işlerim yoğun vb.) isme satış vekaletnamesi çıkartma talebini ve benzeri beyanlarını dikkate almayın ve paranızı peşin almadan kesinlikle vekaletname çıkartmayın.

Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikayetçi olabilirsiniz.

Vasıta Satıcıları İçin Önerileri

Tanımadığınız kişilere Kesinlikle satış vekaleti vermeyiniz.

Satış veya vekalet işlemini sattığınız aracın bedelini teslim aldıktan sonra gerçekleştiriniz. Kişisel verilerinizi ve üyelik bilgilerinizi ( T.C. Kimlik numarası, Kredi kartı verileri, vb. ) kimse ile paylaşmayınız.

Herhangi bir ödeme olmadan gerçekleştirdiğiniz satış işlemi sonucunda uğrayabileceğiniz zararda; www.ticaretnoktasi.net internet sitesinin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır. Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikayetçi olabilirsiniz.

Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikayetçi olabilirsiniz.